Porovnat produkty
Od běžců pro běžce, ultralehké běžecké vesty Gecko

30. září 2021

Od běžců pro běžce, ultralehké běžecké vesty Gecko

Máte rádi běžeckou vestu se spoustou praktických kapes? Vesty kolekce Montane Gecko si pak zamilujete. Ergonomický střih běžecké vesty perfektně sedí, nabízí dostatečný úložný prostor, je obohacen antibakteriální úpravou Polygiene neutralizující zápach, Gecko je ideální pro rychlý pohyb po cestách i v horách.

Je ideálním doplňkem pro trailové závody, tedy druh akcí, kde je povinný seznam vybavení pro účast v závodu, jako je nouzová teplá vrstva, nepromokavá bunda, lékárnička a jídlo a pití. Běžecká vesta je ideální pro toho, kdo miluje delší výběhy anebo chce mít jistotu při nepřízni počasí.

Běžecké vesty Gecko otestovala naše Montane ambasadorka PETRA MÜCKOVÁ:


V sezóně 2019 jsem poprvé oblékla minimalistickou běžeckou vestu Montane Gecko. Byla jsem z ní nadšená, byl to přesně ten batůžek na krátké výběhy/závody, který v sortimentu Montane chyběl. Pro velký úspěch si vesta prošla do sezóny 2021 několika vylepšeními a kolekce Gecko se rozšířila o další modely.

Aktuálně tedy můžeme najít v sortimentu Montane běžecké vesty Gecko s úložným objemem 20 l, 12 l, 5 l a minimalistické vesty ve variantě VP+ a V+. První dva zmíněné modely jsem měla možnost otestovat a porovnat se staršími běžeckými batohy Montane.

Ultralehká běžecká vesta GECKO VP 12+ 

Pitný režim:

Předpokládá se, že běžecký batoh s objemem 12 litrů si vezme sportovec na delší výběh/závod, a že k tomu bude potřebovat také dostatečnou zásobu tekutin. Stejně jako předchozí modely i tento batoh disponuje oddělenou kapsou pro hydrovak. Do této kapsy se už nemusíme složitě dostávat přes dlouhý zip, jednoduše jen rozepneme jednu praktickou sponu v horní části batohu. Také jste se při závodu několikrát polili lepkavým ionťákem, když jste si jej v rychlosti přelévali do softflasek

Tuto nedokonalost Montane taktéž vyřešil, nové batohy jsou již vybaveny dvěmi softflaskami o objemu 500ml Montane UltraFlask s rozšířeným hrdlem a plnění lahví je tak výrazně komfortnější. Kapsy pro softflasky jsou oproti starším modelům umístěny výše, odpadá tak potřeba prodlouženého sosáku a pod softflaskami vzniká prostor pro další kapsy.

Úložný prostor:

Veškeré kapsy batohu jsou z praktického pružného materiálu. Hlavní úložná část batohu je přístupná přes zip z vrchu. Hned vedle tohoto zipu je nově vytvořena ještě jedna malá kapsa, na dosah i v okamžiku, kdy máme batoh na zádech. Ideální prostor například pro čelovku, kterou s přicházející tmou vyměníme za sluneční brýle. Další kapsičky jsou po obou stranách řešeny stejně: Pod softflaskou je velká kapsa na zip (dostatečně prostorná i pro velký mobilní telefon) a pod ní je ještě jedna malá otevřená kapsička (využitelná např. pro solné tablety, menší gely, popř. pro odpadky). 

Na drobnosti možná využijete také maličké kapsy schované v popruzích batohu nad sosákem softflasky. Směrem do boku nahmatáme v dolní části batohu na každé straně další velkou kapsu, vhodnou pro drobnosti jako jsou rukavice, čepici, kapesníčky, tyčinky, či další pochutiny. Tyto boční kapsy zasahují až k zadní části a je tedy možné do nich uložit opravdu mnoho. Přístup do všech zmíněných kapes je řešený velmi prakticky, ergonomicky tvarovaná vesta je navržená tak, aby pohodlně zatížila tělo batohu při pohybu.

Další vychytávky:

Musím přiznat, že až s modely Gecko 2021 jsem se uspokojila se systémem uchycení běžeckých holí. Možnost uchycení vepředu na ramenních popruzích mě osobně neoslovil. Zato variantu uchycení gumičkami vzadu pod batohem považuji za perfektní řešení. Na připevnění a sundání holí (s batohem na zádech) mi postačil velmi krátký trénink. Velmi praktickou součástí batohu je klip na klíče a odnímatelná píšťalka. Spodní elastický popruh se zapínáním na suchý zip, umožňuje neomezený pohyb, stabilní zapnutí i snadné uvolnění a lze upravit dle potřeby na tělo, kde nadbytečnou délku pásu lze srolovat a uchytit pomocí klipů.

Nastavitelné elastické 2 hrudní popruhy se zapínáním na háček s více upevňovacími body a vnější popruhy na uchycení extra vybavení nebo potřeby dodatečné komprese přinášejí další výhody.


Ultralehká běžecká vesta GECKO VP 20+

Ten, kdo upřednostňuje minimalistické vybavení během putování po horách ve stylu fastpackingu, jistě bude mile překvapen kompaktností 20 litrového běžeckého batohu Gecko.

Dámy a pánové, toto je batoh, po kterém sáhnete, jste-li vyznavači celovíkendových výletů a minimalismu. Vstup do hlavního úložného prostoru je zajištěn zipem do tvaru U, což umožní velmi snadný přístup k obsahu celé hlavní kapsy. V tomto „poklopu“ je zároveň vytvořena menší kapsa, zajištěná praktickou sponou (na čelovku, powerbanku a jiné drobnosti). V hlavním prostoru je ukryta malá kapsička s klipem na klíče. Úložný systém vepředu na popruzích je řešený stejně jako u modelu Gecko VP 12+. Boční kapsy jsou na každé straně dvě a jsou ještě o něco objemnější než u 12 litrové varianty. Do nejzadnější kapsy je možné uložit například i flašku s vodou nebo termosku (a zajistit ji stahovacími popruhy, které jsou součástí). Podobně jako u menšího 12 l bráchy, ani tady nechybí kapsa na hydrovak a gumičky pro uchycení hůlek.

Ač se to zdá k neuvěření, do batohu Gecko VP 20+ se mi podařilo sbalit na víkendový výlet do hor. Vešel se do něj spacák, karimatka, žďárák, čelovka, powerbanka, péřová bunda, nepromokavá bunda a kalhoty, náhradní triko, lékárnička, spousta jídla, pití a další drobnosti.
Tento batoh bude moji první volbou na víkendové výlety, když budu chtít cestou popoběhnout a nebudu potřebovat balit žádné zbytečnosti.

Ultralehká běžecká vesta

Od běžců pro běžce, ergonomický střih perfektně sedí, nabízí dostatečný úložný prostor, s antibakteriální úpravou, vesta Gecko VP 12+ pro rychlý pohyb po cestách i v horách.

MOC: 3 054 Kč / 265 g / velikost S, M, L


Ultralehká běžecká vesta

Ultralehká běžecká vesta, která vás obleče, né utahá. Bezkonkurenční velký objem se spoustou úložných prostor, které jsou snadno dosažitelné i během pohybu. Vesta Gecko VP 20+ je ideální vícedenní běžeckou vestou.

MOC: 3 299 Kč / 335 g / velikost S, M, L


Více o Petře Mückové  se dozvíte zde.

← Zpět na seznam článků